Žvakių liepsna

Tęsdama projektą "Mokomės keliaudami", priešmokyklinė grupė "Nykštukai" lankėsi socialiniame centre "Betanija", kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime. Centro vadovas Vladyslav Bortkevič supažindino vaikus su žvakių atsiradimo istorija, žvakių įvairove, jų liejimo būdais ir technologija.

Priešmokyklinukai prisidėjo prie žvakių gamybos, parinkdami kiekvienai tinkamą dagtį beipapuošdami "Caritas" logotipu. Vaikai įsitikino, kad šis procesas reikalauja daug dėmesio, laiko ir preciziškumo, oužsiėmimometu sužinojo, kad "Caritas" žvakė simbolizuoja pagalbą, užuojautą bei paramą skurstančiam, kenčiančiam, vienišam žmogui.

Grįždami namo visi užsuko į Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčią, kurioje žavėjosi daugybe skulptūrų bei neapsakomo grožio laivo formos sietynu.

Išvyka ne tik praplėtė priešmokyklinukų pasaulėžiūrą, bet ir ugdė empatiją – gebėjimą suprasti, pajusti kitą žmogų, aplinką.

Irena Gintovt