Zrób maskotkę

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,

lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

Uczniowie klas początkowych oraz klas 5e, 7b i 7c uczestniczyli w akcji charytatywnej „Zrób maskotkę i pomóż dzieciom specjalnej troski” zainicjowanej przez organizację „Algojimas”. Uczniowie wspólnie z nauczycielami i z rodzicami wykonali ponad 200 zabawek. Maskotka Švelniukas jest symbolem fundacji „Algojimas”, założonej przez matki, które wychowują takie dzieci. Jest to mała, kolorowa, miękka zabawka, która symbolizuje miłość i dobroć przekazywaną z serca do serca. Uczy nas, że wszyscy jesteśmy wyjątkowi i KAŻDY- piękny i niepowtarzalny Poza fantastyczną zabawą towarzyszącą szyciu maskotek uczestnicy akcji przyczynili się do szlachetnego celu. Projekt pokazuje, że pomoc okazywana innym może być nie tylko pożyteczna, ale także przyjemna.