Znane cytaty Jana Pawła II zaszyfrowane w pierwiastkach chemicznych

Naujienos

2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21.37 zmarł Karol Wojtyła, papież Jan Paweł II, 264. W ciągu piętnastu lat, które upłynęły od jego śmierci, odbyły się beatyfikacja i kanonizacja papieża Polaka.
Jan Paweł II w chwili wyboru miał za sobą liczne dokonania duszpasterza, wykładowcy, naukowca, filozofa, publicysty, autora książek, biskupa, wziął też udział w Soborze Watykańskim II.
Jan Paweł II ma szczególne miejsce w sercach uczniów Progimnazjum im. Jana Pawła II. Uczniowie 8b klasy na lekcji chemii mieli zadanie przypomnienia, znalezienia najważniejszych cytatów Jana Pawła II z wypowiedzi kierowanych do ludzi na całym świecie. Jedno lub kilka słów z cytatów Jana Pawła II zaszyfrowali, używając pierwiastków chemicznych.