ZINTEGROWANY POLSKO-ANGIELSKI KONKURS WALENTYNKOWY „W POSZUKIWANIU MIŁOŚCI”

Aktualia

ggGdy za oknem ciągle zimno, a serce marzy o wiośnie, ludzie sięgają po romantyczną poezję lub delektują się czytaniem opowieści o miłości. Aby uczniowie klasy 7a również sięgali po literaturę, zorganizowałyśmy konkurs walentynkowy, w którym uczniowie mieli możliwość spojrzeć na język polski oraz angielski przez pryzmat miłości.

Tym razem grupy musiały napisać scenariusz oraz przygotować krótkie przedstawienie na podstawie podanej lektury o tematyce miłosnej w języku polskim. Na dodatek każda z grup musiała zaprojektować oraz wykonać afisz teatralny, który przedstawiła oraz pomogła im zrealizować na lekcjach plastyki p. Jurgita Krušinskaitė.

Oprócz utworów literackich w języku polskim uczniowie dostali materiał w języku angielskim na temat historii Walentynek, który musieli opracować.

Przygotowania do konkursu klasa zaczęła już od początku lutego i wreszcie 26 lutego na 1 lekcji w auli szkolnej odbyły się fascynujące przedstawienia utworów literackich. Za pomocą przepięknych kostiumów, pomysłowych prezentacji oraz nastrojowej muzyki uczniowie przedstawili takie utwory jak: „Świtezianka” A. Mickiewicza, fragment powieści "Wywiad" L.Legut, mit "Orfeusz i Eurydyka", "Kubek" M.Konopnickiej oraz "Jesień miłości" A.Waligórskiego.

Po przedstawieniach grupy musiały rozwiązać krzyżówkę związaną ze słownictwem walentynkowym, wykonać online quiz na frazeologizmy polskie i angielskie, pokonać konkurencję w tradycyjnej już grze liderów, wysłuchać piosenki Elvisa Presleya oraz Rihanny i wpisać brakujące wyrazy.

W końcu komisja w składzie trzech nauczycielek (polonistki Bożeny Ustjanowskiej i anglistek Małgorzaty Wasilewskiej i Nadieżdy Rusieckiej) wyłoniła zwycięzców konkursu. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne pamiątki oraz dyplomy, ale najważniejsze były niepowtarzalne przeżycia, które towarzyszyły uczniom podczas przygotowań, w czasie pracy oraz po konkursie, bowiem „prawdziwa miłość rodzi się z przyjaźni”.

N.Rusiecka, M.Wasilewska, B.Ustjanowska