Zacięta walka, trudny wybór. Znamy zwycięzców Szkoły Radiożerców

Znamy listę zwycięzców 4. edycji konkursu ,,Szkoła Radiożerców – Powstańcy Styczniowi!“. Walka była zacięta, a wybór bardzo trudny – przyznają jurorzy. Poniżej prezentujemy listę zwyciezców:

Klasy 5-7
I Jordan Skarbutowicz i Daniel Sitnikow klasa 7 Gimnazjum im. J. Śniadeckiego w Solecznikach
II Greta Kogarko i Gabriela Korsak klasa 5 Szkoła Średnia im. J. I. Kraszewskiego
III Julia Woźniak klasa 6 Szkolny Punkt Przedmiotów Ojczystych

Klasy 8-10
I Mateusz Mozyro klasa 10, Szkoła Średnia im. J. I. Kraszewskiego
II Małgosia Bogdanowicz i Tomasz Tatol klasa 8C Progimnazjum im. Jana Pawła II
III Ewa Szturo i Sabina Gasperowicz klasa 10a Szkoła Średnia im. J. I. Kraszewskiego

Nagrodę wyróżnienia od Grupy LOTOS odebrali Gabriela Gierasimowicz i Witautas Urwikis z 7 klasy Gimnazjum im. J. Śniadeckiego w Solecznikach.
Nagroda internautów trafiła do Waldemara Barana i Edgara Batuszana z klasy 9 Szkoły Średniej im. J. Słowackiego w Bezdanach.
W tym roku uczestnicy mieli za zadanie przygotowanie reportaży, wywiadów bądź serwisów informacyjnych poświęconych powstaniu styczniowemu. W ten sposób uczniowie mogli uczcić 150 rocznicę zrywu patriotycznego. Pomocą dla początkujących dziennikarzy była seria wykładów – prezentacji o Powstaniu Styczniowym, które przeprowadzili nauczyciele Szkolnego Punktu Przedmiotów Ojczystych w Wilnie.
Większość zgłoszonych na konkurs prac, to filmiki ze studia Wiadomości Powstańczych. Nagrania zostały zrealizowane telefonami komórkowymi, głosowanie odbywało się się poprzez Facebooka, a udział w konkursie brały całe klasy.