XV pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

Aktualia Dzieci dzieciom Jan Paweł II - największy pielgrzym na Litwie Wychowanie nietradycyjne

W dniu 7 października 2015 roku przedstawiciele naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym – udali się na XV Pielgrzymkę Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę.

Dla Rodziny Szkół im. Jana Pawła II rok 2015 ma szczególne znaczenie, bowiem mija 10 lat od śmierci umiłowanego Patrona, który zawołaniem "Totus Tuus" zawierzył swe życie Matce Bożej. Tegoroczną pielgrzymkę przeżywaliśmy pod hasłem "Jan Paweł II – Patron Rodziny". Jako wspólnota szkół noszących imię świętego Jana Pawła II nasze modlitewne spotkanie rozpoczęliśmy nabożeństwem różańcowym i uroczystym Apelem Jasnogórskim w Kaplicy Matki Bożej. Najważniejszym momentem pielgrzymki była uroczysta Msza Święta, która odbyła się 8 października o godzinie 1100 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Tomasika. Na tę uroczystość przybyło blisko 20 tys. osób reprezentujących około 500 szkół z całej Polski i dwie szkoły z Wilna. Za wstawiennictwem Matki Bożej obecnej w Jasnogórskim Wizerunku modliliśmy się w intencjach Ojca Świętego Franciszka, swoich rodzin, a także prosiliśmy o wstawiennictwo maryjne w trudnym zadaniu wychowania młodego pokolenia. Obecność przedstawicieli tak wielu szkół noszących imię Jana Pawła II jest świadectwem, że nauczanie naszego Patrona i wartości, jakimi się w życiu kierował, są dla nas drogowskazem, za którym podążamy. Modląc się na Jasnej Górze, czujemy się prawdziwą wspólnotą, w której przebywanie razem sprawia ogromną radość. XV pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II była doskonałą okazją do odwiedzenia Jasnej Góry. Jesteśmy bardzo wdzięczni Pani Dyrektor, Janinie Wysockiej, za możliwość uczestniczenia w tym niezwykłym wydarzeniu.