Wycieczka do cukierni

5 lutego 2015 roku klasa 4a wyruszyła do cukierni "Šokolado meistrai", gdzie odbyła się edukacyjna lekcja.

Uczniowie własnoręcznie wykonywali słodkie wyroby. Powitała dzieci miła pani, która opowiedziała o tym, skąd mamy różnego rodzaju czekoladę, o drzewie kakaowym, pokazała owoc kakao.

Na stołach były przyszykowane różnorodne składniki potrzebne dla produkcji słodyczy. W białych fartuszkach i czepkach na głowie uczniowie przystąpili do twórczej pracy. Każdy mógł zrealizować swoje pomysły lepiąc z elastycznych kolorowych marcepanów różnego rodzaju figurki, kwiatki,  walentynkowe serduszka i inne słodycze.

Uczniowie otrzymali dyplom "Początkującego cukiernika". Z wrażeniem pełnym emocji oraz z pudełkami wypełnionymi słodyczami wrócili do szkoły.