Walentynki po angielsku

Aktualia

Walentynki, po angielsku St. Valentine`s Day – to tradycyjne święto, kiedy zakochani manifestują swoją miłość. Zgodnie z tradycją panującą w wielu krajach Europy w ten szczególny dzień osoby zakochane wysyłają swoim wybrankom anonimowe kartki walentynkowe, tzw. Valentine`s cards. W obecnej erze globalizacji święto to dotarło do najdalszych zakamarków planety. Nasza szkoła nie jest wyjątkiem. W tym roku uczniowie klasy 6b wraz ze swoją nauczycielką Nadieżdą Rusiecką postanowili zorganizować nietypową lekcję języka angielskiego. Przygotowania trwały kilka tygodni. Uczniowie opracowywali scenariusz lekcji, wymyślali zadania, tworzyli dekoracje. W ustalonym dniu zaprosili swych kolegów do upiększonej pracowni, która na 45 minut zamieniła się w scenę. Goście mieli okazję wysłuchać i obejrzeć prezentację, dzięki której nie tylko dowiedzieli się o życiu Św. Walentego, ale również poznali niezwykłe fakty o tym święcie. Aby utrwalić poznaną informację, uczestnicy nietradycyjnej lekcji musieli rozwiązać quiz. Następnie organizatorzy wystawili kilka krótkich mini-scenek. Uwieńczeniem lekcji była piosenka o doskonałej miłości w wykonaniu Darka B. No i oczywiście nie zabrakło poczęstunku – własnoręcznie upieczonych serduszek piernikowych, o które postarała się Augusta. Miłym akcentem była pochwała od wychowawczyni – pani Karoliny Kitkowskiej, która również była obecna na lekcji. Przy omawianiu lekcji uczniowie byli zgodni, że projekt ten był dla nich nie tylko wyzwaniem, ale też świetną okazją do współpracy.