Paliesk kalbą!

Apsilankę ,,Lituanistikos židinio” muziejuje 5c ir 5d klasių mokiniai susipažino su eksponuojamais svarbiais dokumentais, žodynais, knygomis. Labiausiai visų dėmesį patraukė unikalūs kalbos žaislai. Žaidžiant penktokėliai ,,lietė” kalbą rankomis. Mokiniai teigė, kad:

,,Buvo smagu rasti žodį smėlyje arba sužinoti savo vardo kilmę, beje, aš savo neradau….. “

Evilija, 5d kl.

,,Mane sužavėjo ,,žodžių namelis”. Pasirinkęs žodį, atidarydavau langelį ir sužinodavau, iš kokios kalbos tas žodis atkeliavęs.”

Justyn, 5c kl.

,,Buvo labai linksma, kai su klasiokais dainavome dzūkišką dainą. Nustebau sužinojęs, kad parašyti žodyną kalbininkams prireikė 100 metų!”

Dominik, 5c kl.

,,Sužinojau, kad pirmas žodis žodyne ,,A”!

Jakub, 5c kl.

,,Nežinoju, kad labai sunku yra mokytis gestų kalbos.”

Ernest, 5d kl.

,,Gidė pasakojo, kad, jeigu pasėdėsi kalbininko kėdėje, tau labai gerai seksis lietuvių kalbos mokymasis. Tad visi stengėmės nors trumpam atsidurti ,,stebuklingame „krėsle.”

Silvestr, 5d kl.