Tydzień nauk przyrodniczych i socjalnych

Aktualia Nauk przyrodniczych i społecznych

W dniach 26-30 marca odbył się w naszej szkole kolejny Tydzień nauk przyrodniczych i socjalnych. Nauczycielki historii B.Antonienko, B.Jurewicz, geografii A.Juodis, K.Kordecka i A.Truchanowicz, biologii A.Griszkewiczienie, chemii A.Augustynowicz i fizyki I.Szuszkiewicz przyszykowały różne konkursy, wystawy, wycieczki.

Odbyły się lekcje integrowane. Panie z języka litewskiego A.Šilanskienė, I.Jakštienė, G.Vaitiekėnienė i nasza pani z geografii K.Kordecka przeprowadziły lekcję "Knygnešio kelias".

Klasy 5-6 wzięły udział w konkursie historycznym z zakresu wiedzy o Litwie, zorganizowanym przez B.Jurewicz, B.Antonienko.

Uczniowie sprawdzili swoje umiejętności w konkursie biologicznym "W zdrowym ciele – zdrowy duch", także odbyła się sztafeta, którą pomogły organizować S.Pekarskienė, K.Kitkowska, K.Kordecka, A.Juodis.

W ramach sprawdzania swych wiadomości z geografii drużyny uczniów klas 6 wzięły udział w konkursie "Eksperta mapy", zaś klasy 8 wzięły udział w konkursie – "Państwa Unii Europejskiej". Konkursy zorganizowały A.Truchanowicz, A.Juodis, K.Kordecka.

Uczniowie klas starszych podzielili się swymi wiadomościami z młodszymi kolegami. Klasy 8 przeprowadziły dla klas 5-ych lekcje o zdrowym trybie życia, zaś klasom 7-ym zademonstrowały ciekawe doświadczenia z zakresu fizyki i chemii. Te imprezy zorganizowały A.Griszkiawiczienie, I.Szuszkiewicz, A.Augustynowicz.

Uczniowie klas 7-8 zadziwili nauczycieli naszej szkoły miłą niespodzianką – zaprosili do degustacji zdrowych dań. W tym pomogli nie tylko nauczyciele nauk przyrodniczo – socjalnych, a także nauczyciele technologii: I.Mikonis, F.Zaciszko, W.Borsak, I. Pomarnacka.

Szczególnie cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły biorą udział w olimpiadach i konkursach miastowych. W corocznym konkursie biologiczno-chemicznym "Biochomik" wzięli udział uczniowie klas 8. D.Miluszkiewicz z 8a otrzymał podziękowanie za udział, zaś A. Skubiłowaitie i W. Mieczkowski z 8c zajęli II miejsce.