Tydzień Klas Początkowych

Klasy początkowe

W dniach 25– 29 marca w progimnazjum odbył się tradycyjny Tydzień Klas Początkowych. Uczniowie klas 1-4 wzięli udział w wystawach, zawodach, konkursach, projektach.

27 marca odbyła się Miejska Olimpiada Języka Polskiego uczniów klas 3-4. Klasy 4 wraz z wychowawczyniami oraz paniami od tańców i muzyki przygotowali piękny występ dla uczestników oraz zwycięzców olimpiady.

Klasy 1-4 zorganizowały wystawę plastyczną pod tytułem „Zwiastuny wiosny“ oraz „Wiosenne kwiaty“. Klasy pierwsze i drugie wzięły udział w konkursie kaligraficznym „Witaj, wiosno!“. Pierwszacy bardzo się starali napisać podany tekst starannie i bezbłędnie.

Dzieci z grupy „Promyczek'' brały udział w Międzynarodowym konkursie prac plastycznych „Wielkanocna widokówka".

Klasy 2b i 2c wraz z paniami zorganizowały konkurs recytatorski „Wiersze J. Tuwima“. Uczniowie klas 3 wykazali swoją wiedzę w konkursie „Twórczość Jana Brzechwy” przygotowanym przez pań klas 3. Celem konkursu było pogłębianie i inspirowanie zainteresowań literackich, czytelniczych, rozbudzanie wyobraźni i wrażliwości młodych miłośników poezji. Uczniowie deklamowali wiersze, wykonywali zadania oraz świetnie się bawili.

W ramach Tygodnia wszystkie klasy 4 wzięły udział w projekcie „Zagrajmy w polski”. Cele projektu:

– rozbudzanie zainteresowań do języka ojczystego;

– dostarczenie dzieciom dobrej intelektualnej zabawy.

Dziękujemy serdecznie wszystkim nauczycielom, rodzicom za udział w realizowaniu projektu.

Przez cały miesiąc uczniowie naszego progimnazjum w ramach projektu „Szkoła bez przemocy“ tworzyli hasła przeciw przemocy, które potem w formie plakatów zaprezentowali na szkolnych korytarzach. Manifestowali uczniowskie NIE dla agresji i przemocy. Podsumowaniem zajęć na temat przemocy w szkole, klasy 3d, 2b, 1a wykonali wspólny plakat „Budujemy świat bez przemocy“.

Podczas Tygodnia między klasami 2a i 2d odbyły się zawody sportowe pod hasłem „Jan Paweł II – papież sportowców“.

Klasa 1c przedstawiła dla klas 0,1,2,3 bajeczkę pod nazwą „Nie jedzcie stokrotek“. Piękne stroje i wspaniała gra młodych artystów zachwyciła i rozbawiła widownię.

W ramach Tygodnia miał miejsce Dzień Filmu Polskiego. Tego dnia uczniowie klas zerowych, 1, 2 i 3 oglądały polskie filmy – „Przygody Koziołka Matołka”, „Plastusiowy pamiętnik”, „Akademia Pana Kleksa”, „Historia żółtej ciżemki”, „O dwóch takich co ukradli księżyc“

Migawki z Tygodnia Klas Początkowych