Telewizja z bliska

Aktualia

Oglądając ulubione audycje bądź filmy, rzadko zastanawiamy się o tak wyjątkowym wynalazku człowieczeństwa jak telewizja. Nie wiemy kim są ci ludzie, stojący po drugiej stronie ekranu, dzięki którym w odpowiedniej godzinie lecą kolorowe kreskówki lub wiadomości z całego świata.

Żeby odpowiedzieć na te i inne pytania uczniowie klasy 8a udali się na wycieczkę do studia telewizji LNK. Zwiedzanie zaczęło się od obejrzenia pomieszczeń reżyserskich, montażu i obróbki materiałów filmowych oraz studia nagrań. Dzieci miały możliwość obejrzeć realizację programu muzycznego, niektórzy mieli szczęście z bliska oglądać gwiazdy ekranu. Podczas rozmowy z przewodnikiem oraz innymi pracownikami studia uczniowie wzbogacili swą wiedzę, dotyczącą zawodu reżysera dzwięku, prezentera telewizyjnego, dziennikarza, kamerzysty oraz aktora.