Teddy Bears 2015

Aktualia

W deszczowe jesienne wieczory miło jest przytulić się do miękkiego, pluszowego misia. Czasem wydaje się, że miś potrafi odwzajemnić nasze uczucia i chronić nas od problemów i złych myśli. Te niezwykłe zabawki są darzone sympatią zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Pogłębiając swoją wiedzę o tradycjach krajów anglojęzycznych, uczniowie klas początkowych, jak co roku, uczcili Dzień Pluszowego Misia. W tym roku postanowiono zorganizować paradę misiów. Pod czujnym okiem pań od angielskiego Ireny Taczyckiej i Nadieżdy Rusieckiej, młodzi projektanci z 4a, 4b i 4c zaprojektowali i stworzyli różnorodne stroje dla misiaków.

Z okazji dnia Pluszowego Misia, uczniowie grup 2c i 2d klas kolorowali i po angielsku opisywali wygląd swego misia. Później te prace były wywieszone na wystawie. Drugoklasiści nauczyli się kilku piosenek o misiach i stworzyli pocztówki z krótkimi opisami tych pluszowych zwierzaków.

Uczniowie klas 3 oglądali bajkę o Złotowłosej i trzech misiach, śpiewali piosenki z bohaterami bajki i rysowali ilustracje.