Tancerze podróżują…

Aktualia Lato-2012

Dnia 5 czerwca 2014 roku zespół "Ziarenko" oraz laureaci konkursów naszego progimnazjum wyruszyli   na wycieczkę do Polski. Miejscem pobytu były Jadowniki, nieduża miejscowość koło Krakowa. Uczniowie zwiedzili  Szczepanów – miejsce urodzenia św. Stanisława biskupa męczennika. Następną atrakcją turystyczną było zwiedzanie centrum  im. Jana Pawła II w Krakowie. Uczestnicy wycieczki podziwiali również katedrę, wieżę Zygmuntowską,  największy polski dzwon – Zygmunt oraz Kosćiół Mariacki. Po wysłuchaniu hejnału prawdziwą niespodzianką było spotkanie z hejnalistą na Wieży Mariackiej. Następnym etapem  wycieczki był Wawel, gdzie uczniowie mieli lekcję muzealną pt. „Wawel rezydencja królów”.
     Kolejny dzień był równie bogaty w wydarzenia. Wycieczkowicze udali się do kopalni soli w Bochni. Zachwyt nad podziemnym miastem zwieńczyły "słone" zakupy. Po tak zimnym pobyciu pod ziemią nasi tancerze z zespołu „Ziarenko” mieli gorący występ na festynie w Jadownikach. Cóż to było za widowisko! Mali artyści dali z siebie wszystko. Za tak piękny występ tancerze dostali gromkie brawa i upominki. Ale  wszystko co piękne, szybko się kończy. Następnego dnia  dzieci pożegnały się z Jadownikami i ruszyły w  stronę Wilna.