Tajemnica wileńskich palm

Aktualia

Nikt do końca nie wie o początkach wicia palm na Wileńszczyźnie, natomiast sztuki uplatania tych barwnych gałązek może dziś wypróbować każdy, ponieważ pani dyrektor Izby Palm i Przedmiotów Użytku Codziennego w Ciechanowiszkach Janina Norkūnienė wraz z członkiniami zespołu "Cicha Nowinka" zaprasza wszystkich chętnych.
      Jako że Niedziela Palmowa nie za górami, uczniowie  klas 7b i 7a udali się na spotkanie ze słynnymi palmiarkami. Na pierwszy rzut oka jest to łatwa praca, jednak wymagała nie mało wysiłku, cierpliwości i oczywiście wyobraźni. Na tym spotkaniu uczniowie nie tylko poznali tajniki wykonywania palm wielkanocnych przez prawdziwych artystów ludowych, lecz także zrozumieli potrzebę kultywowania tradycji regionalnych.