Szlakiem Św. Jana Pawła II

Aktualia

W październiku 2018 r. uczniowie klasy specjalnej troski pod opieką wychowawczyni i pomocników oraz uczniowie 4e klasy z wychowawczynią udali się na wycieczkę po Wilnie śladami Ojca Świętego, organizatorem której była p. Julia Vinciūnienė. Celem wyjazdu było zwiedzanie miejsc związanych z życiem wielkiego Polaka – Papieża oraz pogłębianie wiadomości o Janie Pawle II. Wycieczka rozpoczęła się od Mszy Św. w kościele św. Ducha. Następnym miejscem zwiedzania była Ostra Brama z cudownym obrazem Matki Boskiej oraz kościół św. Teresy.  Kolejnym miejscem był kościół św. Piotra i Pawła. Kościół jest wyjątkowy przede wszystkim ze względu na bogato zdobione wnętrze. Ostatnim punktem wycieczki był drewniany dom, w którym mieszkała w Wilnie św. Faustyna Kowalska. Zajmowała się tam przyklasztornym ogrodem. Znajduje się w nim obecnie  niewielka izba pamięci. Podziwiając piękne widoki Wilna oraz pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.