Święto „Tu jest mój dom“

Aktualia

Na piękne święto z okazji 100-lecia Niepodległości Litwy zaprosili uczniowie klas pierwszych wraz z klasą specjalnej troski. Litwa – nasz dom, w którym jest dobrze i wesoło, więc i święto było pełne serdecznych słów skierowanych do Ojczyzny, a także dźwięcznych piosenek. A jak dużo oklasków usłyszeli mali aktorzy! Uczniowie klasy 1a wystawili bajkę o leśnych mieszkańcach pod tytułem „Rękawiczka“. 1b klasa przedstawiła spektakl o myszkach poszukujących szczęścia za granicą. Uczniowie klas 1c oraz 1d pokazali znany litewski utwór "Wojna grzybów", którego autorem jest J.Marcinkevičius. Pierwszacy zachwycili widzów swą sceniczną odwagą, poprawnym językiem oraz wesołymi kostiumami. W nagrodę aktorzy otrzymali podziękowania, książeczki, słodycze i najważniejsze – głośne oklaski.

Święto organizowały lituanistki R. Denkovska, L. Mažeikienė, A. Šilanskienė, G. Vilkanecienė oraz pani od muzyki A. Judycka.