Święto pierwszoklasistów

W dniu 19 maja uczniowie klasy 1a i1b naszego progimnazjum zaprosili na święto "Abecadło" swoich rodziców, dziadków, nauczycieli oraz administrację. Dzieci chciały pokazać, jaką wiedzę zdobyły na lekcjach języka litewskiego. Uroczystość rozpoczęto od przedstawienia "Kas namelyje gyvena?". Wszystkim znana bajka podobała się i naszym uczniom.

Na święto przybył E.Mieželaičio personaż Zuikis Puikis (wcieliła się w niego uczennica 4c klasy Dagmara) i chciał dowiedzieć się, czy pierwszacy umieją śpiewać piosenki, deklamować wiersze, tańczyć, opowiadać bajki w języku litewskim. Uczniowie udowodnili, że nie próżnowali na lekcjach języka litewskiego.

Pierwszoklasiści chwaliły się wyhodowaną fasolką. Gospodynią największej fasolki w tym roku jest Emilia z 1a klasy.

Pierwszaków i gości rozweselili uczniowie 4c klasy, którzy pokazali krótkie przedstawienie "Pelių mūšis". Jedna z myszek (uczennica Dominika) zatańczyła energiczny taniec breika.

Pani dyrektor nie szczędziła uczestnikom pięknych słów uznania i obdarowała słodkimi nagrodami.