Sėkmė konkurse

Gruodžio 14 dieną Vilniaus Sofijos Kovalevskajos progimnazijoje vyko Vilniaus miesto tautinių mažumų mokyklų 5-6 klasių mokinių lietuvių kalbos kūrybinis konkursas "Aš tau siunčiu labų dienų" (pagal Violetos Palčinskaitės kūrybą).

Renginyje dalyvavo iš septynių Vilniaus miesto mokyklų atvykę 5-6 klasių mokiniai, kurie kartu su savo mokytojomis paruošė kūrybinį namų darbą konkursui pagal poetės V. Palčinskaitės kūrybą. Vilniaus Jono Pauliaus II progimnazijai atstovavo dvi 5f klasės mokinės – Evelina Vinogrodska ir Aneta Zenovič, kurios su savo lietuvių kalbos mokytoja Neringa Januševičiene paruošė eilėraščių kompoziciją "Lietučio pasaka – lapų žaidimas". Mokinės puikiai pasirodė konkurse ir buvo garbios komisijos įvertintos II – ąja vieta, apdovanotos Padėkos raštais, rašytojos Violetos Palčinskaitės knygomis su autografais.

Šiame konkurse nudžiugino ne tik komisijos geras įvertinimas, bet ir žiūrovų – progimnazijos mokinių – įsteigtas specialus prizas, kuris atiteko mūsų penktokėms – Evelinai ir Anetai. Mokinės džiaugėsi publikos simpatijomis, maloniu dėmesiu, dovanomis, netgi interviu teko duoti mokyklos internetinės svetainės žurnalistėms.

Renginio garbės viešnia – rašytoja Violeta Palčinskaitė dėkojo visiems konkurso dalyviams ir organizatoriams už puikią šventę, džiaugėsi gražiais pasirodymais, vaidinimais, gražia, taisyklinga mokinių lietuvių kalba. Poetę maloniai nustebino S.Kovalevskajos progimnazijos mokinių sukurtas filmas pagal autorės pjesę "Andrius". Poetė palinkėjo visiems vaikams mokėti džiaugtis ir džiuginti kitus, neliūdėti, kai nesiseka, nebijoti ir pasitikėti savimi, nepamiršti, kad knygos – geriausi vaikų draugai, mokantys drąsos ir išminties.

Konkursas pasibaigė – liko daug šviesos ir šilumos širdyje, daug gražių atsiminimų ir puikios Violetos Palčinskaitės knygos su linkėjimais – labų dienų ir iki kitų susitikimų.

Lietuvių kalbos mokytoja Neringa Januševičienė