MIĘDZYNARODOWY ZLOT MŁODZIEŻOWY ANIMATORÓW SPORTU

Lato-2011

Po raz jedenasty pomorskie Sztutowo gościło w dniach 16-28 sierpnia uczestników Międzynarodowego Zlotu Młodzieżowych Animatorów Sportu. Uczniowie naszej szkoły byli tam po raz piąty. Impreza organizowana przez Fundację SEMPER POLONIA i Elbląski Szkolny Związek Sportowy zaprosiła w tym roku blisko 150 uczniów, nauczycieli i trenerów z Polonijno-Szkolnych Klubów Olimpijczyka z Polski, Białorusi, Czech, Litwy, Łotwy i Ukrainy. Zlotowiczów zaszczycił swoją obecnością marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz.

Ideą zlotów jest upowszechnianie kultury fizycznej i aktywnego wypoczynku młodzieży.

Celem jest również kształtowanie postaw patriotycznych, m.in. poprzez odwiedzanie miejsc związanych z historią Polski takich jak niemiecki obóz koncentracyjny Stutthof (Sztutowo).

W zmaganiach sportowych uczniowie naszej szkoły trzykrotnie zajęli trzecie miejsce, zdobywając w klasyfikacji drużynowej medale w streetballu, plażowej piłce nożnej oraz w biegu na orientację. Indywidualnie zdobyto srebrny medal w rzucie podkową.