Projektas „Susikurk ateitį iš svajonių 2019”

Naujienos Projektai

„Niekas taip nepadeda kurti ateities,

kaip drąsios svajonės.

Šiandien utopija, rytoj – kūnas ir kraujas.”

 V. Hugo

       Antrasis mokslo metų pusmetis mūsų mokykloje prasidėjo naujomis idėjomis ir projektais. 6b ir 8a klasių mokiniai dalyvavo tarptautiniame projekte INNOVATE YOUR DREAMS 2019 („Susikurk ateitį iš svajonių 2019“), kuriame dalyvavo 50 šalių ir 2000 mokytojų. Projektas pagrįstas STEAM metodu. STEAM santrumpa žymi gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, meno/dizaino ir matematikos sritis. STEAM integruoja šiuos dalykus į nuoseklų mokymosi modelį, pagrįstą realaus pasaulio pavyzdžiu, parodydamas šiuolaikinius iššūkius. Projekto tema buvo susijusi su karjeros plėtra ateityje, rengiantis profesijoms, kurios gali atsirasti laikui bėgant. Šis projektas buvo skirtas padėti mokiniams planuoti savo darbą ateityje.

       Per 9 projekto savaites mokiniai ugdė tokius įgūdžius kaip bendravimas ir bendradarbiavimas, kritinis mąstymas ir problemų sprendimas, gebėjimas dirbti grupėje ir kūrybiškumas. Projekto metu dalyviai taip pat nagrinėjo klausimus, susijusius su technologijų vaidmeniu besikeičiančiame pasaulyje. Projekto dėka jie susipažino su JT rezoliucija, kurioje išdėstyti Tvaraus Vystymosi Tikslai, nagrinėjantys daugybę problemų tokių kaip skurdas, badas, sveikata ir socialinis teisingumas. Projekto metu mokiniai susipažino su keliomis naudingomis kompiuterinėmis programomis, kurias galės naudoti tolesniam mokymuisi. Be to projektas tapo puikia galimybe praturtinti anglų kalbos žodyną ir plėtoti bendravimo įgūdžius šia kalba.

       Tikimės, kad dalyvavimas projekte padėjo mokiniams apmąstyti šiuolaikinio pasaulio poreikius ir suvokti, kad gebėjimas prisitaikyti prie technologinės plėtros gali paveikti jų profesinę ateitį.

Anglų kalbos mokytojos Nadežda Rusecka

ir Malgožata Vasilevska