Projekt – W zdrowym ciele, zdrowy duch.

W klasach piątych za sprawą nauczycielki WF K. Kitkowskiej koniec listopada i początek grudnia upłynął pod hasłem „W zdrowym ciele – zdrowy duch”. Uczniowie zapoznali się z zasadami zdrowego odżywiania. Musieli narysować plakaty ilustrujące te zasady. Były to integrowane lekcje wychowania fizycznego poświęcone zdrowemu trybowi życia. Podczas lekcji WF uczniowie poznali wartości odżywcze owoców i warzyw, ich właściwości lecznicze, wykorzystanie w sztuce kulinarnej oraz wpływ na organizm dziecka.

Piątoklasiści z nauczycielką WF zawitali do młodszych uczniów z pożyteczną informacją. Uczniowie chętnie dzielili się informacją i wiedzą z młodszymi uczniami klas 1-2, biorącymi udział w projekcie. Starsi mieli wielki zaszczyt opowiedzieć i poczęstować owocami, pokazać swoje umiejętności sportowe i podzielić się sportowo-zdrową informacją z młodszymi. Opowiadali o sporcie, jak zdrowe odżywianie wpływa na organizm i sportowe wyniki. Podsumowaniem imprez "W zdrowym ciele – zdrowy duch" były zawody sportowe. Zawody sportowe dostarczyły wiele emocji.

Dziękuję uczniom klas 5 za współpracę, za piękne plakaty oraz zebraną informację. Życzę, aby każdy żył zdrowo.

Nauczycielka wychowania fizycznego, Karolina Kitkowska.