Projekt klas 4b i 4d „Od ziarenka do bochenka“

W miesiącu październiku klasy 4b i 4d rozpoczęły projekt "Od ziarenka do bochenka". Głównym celem projektu było przybliżenie uczniom etapów powstawania chleba oraz zapoznanie ich z zawodami związanymi z produkcją pieczywa.

Pierwszym etapem była wycieczka edukacyjną do miasteczka Anikszcziai i jego okolic. Zwiedziliśmy Muzeum Konia, spacerowaliśmy wspaniałą krajoznawczą ścieżką nad Koronami Drzew, spróbowaliśmy objąć drugi co do wielkości głaz na Litwie "Puntukas", z ogromną szybkością zjeżdżaliśmy nowoczesnym torem saneczkowym. Jednak najważniejszą częścią wycieczki był program edukacyjny pieczenia prawdziwego litewskiego chleba na zakwasie. Podczas pobytu w wiejskiej izbie poznaliśmy etapy powstawania chleba oraz zapoznaśmy się z nazwami dawnego sprzętu wykorzystywanego przy pieczeniu chleba. Uczniowie obserwowali wyrabianie ciasta na chleb oraz mieli okazję własnoręcznie uformować swój bochenek chleba. Wycieczka zakończyła się poczęstunkiem. Rodzicom i dzieciom smakowały gotowane ziemniaki z masłem, pyszny ser, słodki miód oraz ziołowa herbatka.

W listopadzie uczniowie wymienionych klas w ramach projektu "Od ziarenka do bochenka" wzięli udział w obchodach Dnia Chleba. Ciekawa prezentacja multimedialna, zapach chleba wprowadził uczniów w atmosferę wiejskiej sielskości. Dzieci chętnie poznawały i porównywały prace wykonywane dawniej i dziś, uczyły się rozpoznawać rodzaje zbóż, omawiały zawody ludzi pracujących przy powstaniu chleba. Uczniowie klasy 4b przedstawili własnoręcznie wykonane plakaty o chlebie. Gościliśmy mamusię, która pracuje w piekarni. Mamusia pokazała jak we współczesnej piekarni powstaje chleb oraz poczęstowała świeżo upieczonym chlebem. Klasa 4d przedstawiła krótką inscenizację, zaśpiewała, zatańczyła trojaka oraz zaproponowała zabawy ludowe. Wychowawczynie przygotowały dla uczniów wiktorynę. Podczas wiktoryny uczniowie pracując w grupach przypomnieli, jakie to trudne i długotrwałe prace człowiek musi wykonać, aby mieć chleb na stole. Uczniowie układali rozsypanki zdaniowe, przysłowia, rozwiązywali zagadki o chlebie. W zorganizowaniu tego zajęcia pomogli też rodzice uczniów, którzy upiekli różnego rodzaju pieczywo.

Po uroczystości zebrani częstowali się świeżym chlebkiem z masłem, miodem, dżemem. Dzieci do dzisiaj wspominają zapach świeżo pieczonego chleba. Ogromnie się cieszymy się z wyników współpracy uczniów, nauczycieli i rodziców.