PRADINIŲ KLASIŲ LIETUVIŲ KALBOS SAVAITĖ

Lietuvių kalbos

     Vasario 10 – 14 dienomis mūsų progimnazijoje vyko Lietuvių kalbos savaitė. Įspūdingus renginius, netradicines pamokas ir ekskursijas organizavo lietuvių kalbos mokytojos Č. Bražinskienė, J. Blaževič, E. Danilova, R. Denkovska, E. Stankevičienė, E. Steiblienė ir N. Januševičienė.
    Priešmokyklinės grupės auklėtiniai šventiškai paminėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną.


     1 – 4 klasių  mokiniai stropiai dirbo  teminėse pamokėlėse:  "Su eilėraščiu per pasaulį" (1a), "Graži mūsų šeimynėlė" (1d),  "Sukit sukit galveles"(2a, 2b), "Kaip surasti Lietuvą?"(3a, 3c) ir intriguojančioje viktorinoje "Ką aš žinau apie Lietuvą?"(4a, 4b ir 4c). Vaikai  dainavo nuotaikingas daineles, vieni kitus mokė trumpų eilėraštukų, skaičiuočių, šoko ratelius ir vaidino, taip kurdami gražaus bendravimo atmosferą. Taip pat varžėsi spręsdami įvairias gramatines užduotis, spėliodami žodžius, ieškodami atsakymų į suktus klausimus. Žaisdami lavinantį stalo žaidimą vaikai susipažino su svarbiais istorijos įvykiais, gamtos paminklais ir lankytinais mūsų tėvynės objektais.
    Šešėlių teatre vaikų balsais  prabilo lietuvių liaudies pasakos "Vištytė ir gaidelis" veikėjai, pagaminti pačių mokinių (2c).


     Buvo organizuotos įdomios integruotos pamokos "Kalba ir daina" (1c, 2c) ir "Pažiūrėkit ko išmokome!" (1b ir priešmokyklinės grupės). Mokiniai dainavo daineles, kurių išmokė muzikos mokytoja A. Judicka,  šoko lietuvių liaudies šokį "Du žemaičiai". Pirmokėliai paruošė vaidinimą "Aš tetulė – Abėcėlė", o priešmokyklinių grupių vaikai pasitiko svečius eilėmis, dainomis, šokiais ir žaidimais.

     3 b klasės mokiniai lankėsi Vilniaus centre įsikūrusiame moderniame Pinigų muziejuje.Trečiokai buvo supažindinti su pasaulio pinigų raida bei gavo nemažai atminimo dovanėlių ir sudalyvavo loterijoje.


    Specialiojoje jungtinėje klasėje buvo organizuota mokinių kūrybinių darbų paroda, skirta Lietuvos simbolikai.

    Per edukacinę – muzikinę pamoką "Miško pasaka" visi pradinukai susipažino su lietuvių liaudies muzikos instrumentais.