Poznajemy Anikszcziai i jego okolice

Aktualia Jan Paweł II - największy pielgrzym na Litwie Wychowanie nietradycyjne

14 października klasy 7B i 6D wybrały się na wycieczkę edukacyjną do  miasteczka Anikszcziai i jego okolic. Po drodze zwiedzili miasteczko Kowarsko, które słynie ze  zródła św. Jana Chrzciciela. Pani przewodnik opowiedziała legendę o wielkim  kamieniu Puntukas. Następnie wszyscy przespacerowali się wspaniałą krajoznawczą dróżką "Lajų takas" i poznali piękne widoki okolic Anikszcziai. Po zwiedzaniu czekała na wszystkich  ciekawa atrakcja – zjeżdżanie nowoczesną saneczkową dróżką z górki.

Ważną częścią wycieczki było zajęcie  integracyjne – pieczenie prawdziwego litewskiego chleba, wraz z ludowymi tradycjami i przepisem. Każdy sformował swój bochenek chleba, razem je upieczono w wiejskim piecu.

Zmęczeni, ale pełni wspaniałych wrażeń uczniowie razem z wychowawczyniami  po ciekawej wycieczce szczęśliwie wrócili do domu.