Powodzenie w konkursie

Aktualia Osiągnięcia

W dniu 14 grudnia w wileńskim progimnazjum Sofii Kowalewskiej odbył się konkurs jęz. litewskiego "Aš tau siunčiu labų dienų"(w/g twórczości Violety Palčinskaitė) dla uczniów klas 5-6 szkół mniejszości narodowych miasta Wilna.

W imprezie wzięli udział uczniowie 5-6 klas z siedmiu szkół wileńskich, którzy wspólnie z nauczycielkami przygotowali twórczą pracę domową do konkursu według twórczości V.Palčinskaitė. Nasze progimnazjum reprezentowały uczennice klasy 5f (Ewelina Winogrodzka i Aneta Zenowicz), które wraz z nauczycielką Neringą Januševičienė przygotowały kompozycję do wierszy "Lietučio pasaka – lapų žaidimas". Nasze uczennice znakomicie zaprezentowały się w konkursie, zajęły II miejsce, zaś komisija nagrodziła je podziękowaniami oraz książkami z autografem Violety Palčinskaitė.

Gość honorowy imprezy – pisarka Violeta Palčinskaitė podziękowała wszystkim uczestnikom konkursu i organizatorom za wspaniałą uroczystość, z pięknymi występami, zabawami, poprawnym jęz. litewskim, a szczególnie mile była zaskoczona filmem stworzonym przez uczniów progimnazjum S.Kowalewskiej w/g sztuki "Andrius". Poetka życzyła wszystkim dzieciom radości, nie smucić się, gdy coś się nie udaje, wierzyć w siebie i odnosić sukcesy, nie zapominać, że książki są najlepszymi przyjaciółmi dzieci – uczą odwagi i mądrości. Konkurs zakończył się – w sercu zostało dużo światła i ciepła, wiele pięknych wspomnień i wspaniałych książek z życzeniami od Violety Palčinskaitė.

Neringa Januševičienė Nauczycielka języka litewskiego