Międzynarodowy bieg, poświęcony Dniu Konstytucji 3 Maja

W dniu 3 maja 2018 r. uczniowie klas 2-8 progimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie wzięli udział w XII "Międzynarodowym biegu ulicami miasta Niemenczyn", poświęconemu Dniu Konstytucji 3 Maja. Na nowo wybudowanym stadionie gimnazjum im. Konstantego Parczewskiego w Niemenczynie spotkało się ponad 250 sportowców z Wilna, Podbrzezia, Barskun, Jęczmieniszek, Suderwy, Szumsku, Mickun, Bezdan, Sużan, Pogir, Rudomina, Niemenczyna i okolic. Program zawodów składał się z biegów sztafetowych dla szkół podstawowych na dystansie 3 km i dla gimnazjów na dystansie 6 km w dwóch grupach wiekowych, a także z biegów indywidualnych.

Wyniki biegów sztafetowych

I miejsce (9 min. 55 sek.) – pierwszy zespół z progimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie;

II miejsce (10 min. 44sek.) – drugi zespół z progimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie;

III miejsce (10 min. 49sek.) – uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. M. Zdziechowskiego w Suderwie.

Wyniki biegów indywidualnych na 300 m:

III miejsce – Aneta Lowmecka 2b (grupa wiekowa 2008 r. ur. oraz młodsi);

II miejsce – Justyna Wasiukiewicz 5b (grupa wiekowa 2007 r. ur. i młodsi);

III miejsce – Livija Katkonaitė 5c;

II miejsce – Marcin Andrijewski 5c.

Bieg na 500 m (grupa wiekowa 2005-2006 r. ur. wśród dziewcząt)

I miejsce – Patrycja Ilukiewicz 6b;

II miejsce Ewelina Ragucka 7b;

III miejsce – Kamila Lowmecka 6b.

Bieg na 1000 m (grupa wiekowa 2003-2004 r. ur. wśród chłopców)

I miejsce – Dan Borkowski 7a;

II miejsce – Edward Sadowski 7e.

Gratulujemy naszym uczniom, którzy osiągnęli bardzo dobre rezultaty. Życzymy dalszych sukcesów!

Nauczyciele wychowania fizycznego Karolina Kitkowska, Stanisław Balukiewicz