„Liublino unija“ ir jos epocha

Aktualności

2019 m. sukanka 450 metų, kai buvo sudaryta Liublino unija. Ta proga 5d, 5e ir 7b klasės kartu su auklėtojomis  (B. Ustjanovska, N. Rusecka ir M. Vasilevska) apsilankė Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose, kur grožėjosi žymaus lenkų dailininko Jano Mateikos paveikslu „Liublino unija”. Didžiausias dėmesys buvo skirtas drobėje pavaizduotoms istorinėms asmenybėms, jų aprangai.

Edukacinis užsiėmimas, kuriame dalyvavo mokiniai, padėjo giliau suprasti Liublino unijos reikšmę Lenkijos ir Lietuvos kultūroje bei politikoje. Penktokai ir septintokai entuziastingai atsakinėjo į klausimus, kuriuos uždavinėjo gidė Beata Antonenko. Klausydamiesi jos pasakojimo apie LDK kunigaikščių rezidenciją, vaikščiodami erdviomis salėmis, mokiniai išgirdo daug įdomybių apie to laikotarpio interjerą, kasdienį rūmų gyvenimą, taip papildydami mokykloje istorijos pamokų metu sukauptas žinias.