Polska Niepodległa matematycznie

Aktualności

Obchody 102. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbywały się w tym roku w cieniu pandemii. W tym okresie uczyliśmy się zdalnie, lecz pomimo wszystko potrafiliśmy też uczcić to święto. O historii Polski, wolności i patriotyzmie mówiło się na wielu lekcjach. Lekcja matematyki też nie była wyjątkiem.

W tym dniu uczniowie klas 6-8 rozwiązywali nietradycyjne zadania matematyczne „Polska Niepodległa matematycznie“. Uczniowie, wykonując działania arytmetyczne, układali hasło z rozsypanki sylabowej. Rozwiązując zadania matematyczne mieli okazje przypomnieć lub dowiedzieć się, od ilu lat kolory biały i czerwony są oficjalnie barwami narodowymi Polski, w którym roku 11 listopada ustanowiono świętem narodowym, a Mazurek Dąbrowskiego hymnem Polski. Dużo wydarzeń z dziejów Polski uczniowie poznali, zamieniając liczby rzymskie na arabskie. Hasłem kluczowym krzyżówki był wyraz Wolność.

Lekcje się udały i wzbudziły wielkie zainteresowania wśród uczniów, którzy jako nagrody za swoją pracę otrzymali podziękowania i bardzo dobre oceny z matematyki.