Wycieczka do sądu

Aktualności

Każdy z nas zastanawiał się, kim chce być w przyszłości. Jaki zawód ma wybrać? Niewielu jednak miało okazję, by poznać jakiś zawód trochę bliżej, jego wady i zalety bądź drogę, która prowadzi na szczyt.

W progimnazjum im. Jana Pawła II już od najmłodszych lat nauczyciele dzieciom pomagają w znalezieniu ich przyszłej profesji i odkryciu własnych pasji oraz talentów. Tego przykładem jest 7e klasa, która poznała tajniki bycia sędzią.

Na pozór przerażająca sala sądowa Sądu Okręgowego Wilna okazała się fascynującym miejscem, gdzie o swoim życiu sędzi opowiadał sędzia Walerij Łausz. 7e klasa mogła poznać proces obrad sądowych, najczęstsze ich przyczyny oraz z czym boryka się sędzia na co dzień. Historia pana Łausza zachwyciła niejednego słuchacza. Uczniowie przekonali się, jak długa może być droga do spełnienia marzeń, a szczyt osiągają tylko najlepsi.

Niektórzy uczniowie będąc pod wrażeniem tego zawodu już zastanawiają się o byciu sędzią w przyszłości.

Dziękujemy sędziemu Waleremu za fascynującą edukację!

Katrina Astaszczenko 7e