Išvyka į Piasečno miestą

Jan Paweł II - pielgrzym Aktualności Nietradycyjne nauczanie

Gegužės 12-15 dienomis mūsų progimnazijos mokiniai su direktore Janina Vysocka ir mokytojais lankėsi Jono Pauliaus II gimnazijoje Nr. 2 Piasečno mieste Lenkijoje.

Užsimezgus gražiam dviejų mokymo įstaigų bendradarbiavimui, buvome pakviesti į renginį, skirtą X kartą vykusiam Popiežiaus konkursui „Nebijok, išplauk į platumas“, kuriame dalyvavo ir mūsų progimnazijos mokiniai. Aurelija Korenikova (mokytoja Irena Šostak), Gabrielė Voitkevič, Edvin Olenkovič bei Dominik Mučinis (mokytoja Sabina Narunec) už literatūrinius rašinius buvo apdovanoti pagyrimo raštais. Konkursą vainikavusiame renginyje koncertavo Vilniaus Jono Pauliaus II progimnazijos ansambliai „Grūdelis“ ir „Olalajki“. Pasibaigus šventei mokiniai pasivaikščiojo Piasečno gatvėmis, susipažino su šio miesto istorija, jo žymiais gyventojais, svarbiausiais paminklais.

Didelį įspūdį keliautojams paliko  prašmatnūs Vilanovo rūmai, įsikūrę kiek toliau nuo Varšuvos centro. Šią buvusią karaliaus Jono III Sobieskio barokinio stiliaus vasaros rezidenciją puošiantis romantiškas angliško stiliaus parkas ir dviejų lygių itališki sodai užbūrė mus savo elegancija ir harmonija. Mokiniai lankėsi Dievo Apvaizdos bazilikoje, dar vadinamoje lenkų katalikybės panteonu. Čia jie buvo pakviesti į 45 minutes trunkančią istorijos pamoką, kuri vyko XXI amžiaus judančių figūrų teatre. Netoli Varšuvos centro įsikūrusi Universiteto biblioteka nustebino visus apželdintu stogu, ant kurio užlipus galima buvo pasigrožėti Vyslos krantų vaizdu.

Savo pažintį su Lenkijos  sostinės Senamiesčiu pradėjome nuo Karališkosios pilies aikštės, kurios vidury stovi aukščiausias Varšuvoje paminklas – karaliaus Žygimanto III Vazos statula. Aplankę pilies muziejų, pasivaikščiojome po Senamiesčio turgaus aikštę, kurios centre yra Undinės statula – oficialus miesto simbolis. Pamatėme Barbakano gynybines sienas, sustojome prie Nežinomo kareivio kapo.

Norime padėkoti Jono Pauliaus II gimnazijos Nr. 2 Piasečno mieste direktorei Violetai Grochovič, mus lydėjusiai p. Agatai Šainai bei visiems mokytojams už šiltą priėmimą ir turiningą  išvykos programą. Iki susitikimo Vilniuje!

Ansamblio “Grūdelis” vadovė Božena Ustjanovska

Žiūrėk čia!