Finał projektu „Razem dla edukacji”

Aktualności Projekty

Wizytą w naszym progimnazjum uczniów i nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 14 Integracyjnej im. Jana Pawła II w Radomiu zakończył się finałowy etap projektu organizowanego przez Podlaski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.

„Dzień bez uśmiechu jest dniem straconym.” [Charlie Chaplin]

Jest wiele miast na literę „R” np. Rzym, Rzeszów, Rio de Janeiro... My mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole mieszkańców cudownego miasta. Tak, to właśnie z Radomia, ze szkoły podstawowej nr 14 im. Jana Pawła II, 7 i 8 klasy odwiedziły naszą szkołę, poznały uroki Wilna oraz zawarły mnóstwo nowych znajomości (my zresztą też). Wyjątkowi goście wyjątkowo spędzili czas w naszym progimnazjum. Poznali zakamarki naszej szkoły, wzięli udział w aktywnych zajęciach (dzięki pani Karolinie Kitkowskiej, Dorocie Banaś i Renacie Jesionek) i lekcjach języka polskiego (Agnieszka Iwańska) oraz brały udział w cudownym koncercie, który zasiał w nas ziarno świątecznego nastroju (podziękowania dla pani Aliny Judyckiej). Goście zapamiętali ten wyjazd, jako bardzo udany. Możemy być z siebie dumni!!!  Pamiętacie ten cytat na samym początku? To szczera prawda. Z dnia na dzień tracimy czas na zamartwianie się czy to egzaminami czy gniewem przyjaciela po „świeżej” kłótni, lecz my (Samorząd Uczniowski) nadrobiliśmy te dni śmiejąc się i z naszymi nowymi przyjaciółmi z Polski, z Radomia. Bo przyjaciele to uśmiech na twarzy. Mamy nadzieję na częstsze spotkania!

Katrina Astaščenko, 7E