Dzień Europy

9 maja jest obchodzone Święto Europy. Klasa 7b w przeddzień święta wszystkich państw europejskich uczestniczyła w zajęciu edukacyjnym w centrum informacji Unii Europejskiej, a także miała okazję zwiedzić gmach Sejmu i zapoznać się z pracą parlamentarzystów. W centrum informacji Unii Europejskiej uczniowie poznali historię UE oraz zapoznali się z pracą Parlamentu Europejskiego. Mogli też sprawdzić swoje wiadomości. W Sejmie obejrzeli miejsca pracy parlamentarzystów, zobaczyli jak odbywa się posiedzenie Sejmu. Najbardziej siódmaków zaciekawiła możliwość skorzystania z mikrofonów i wypowiadania się przez nie. Uczniowie byli też w auli im. Jana Pawła II, gdzie wpisali się do pamiątkowej księgi. Szczególne podziękowanie kierujemy do Pana Józefa Tomaszewicza – Jakowicza oraz pana Tomasza Tomilina.