Malaty - tak blisko nieba

Edukacinės išvykos Aktualności

Wyłaniające się znad tafli jezior Malaty kuszą w tym roku wycieczkowiczów przepiękną choinką, upiększoną ciałami niebieskimi – gwiazdami, kometami, planetami. Można też podziwiać alejkę świątecznych drzewek. Zachwycać się tym widokiem do kraju jezior dnia 10 grudnia udali się uczniowie klas 8c, 8d i 8f.

Nieopodal Malat we wsi Kulioniai uczniowie odwiedzili odnowione Muzeum Etnokosmologiczne. Tu uczestnicy wycieczki czuli się jak na statku kosmicznym. Wszyscy podziwiali w salach interaktywne zadania, powierzchnie projekcyjne, słuchali ciekawych opowiadań przewodnika. To była bardzo treściwa lekcja astronomii, fizyki oraz kultury etnicznej.

W Obserwatorium ósmoklasiści wysłuchali interesującego wykładu o współczesnej astronomii, dotknęli największego w Europie Północnej teleskopu.

W Centrum Turystycznym Malat dzieci obejrzały film w formacie 3d o historii tego regionu Litwy. Tu można też było zagrać w gry interaktywne, nie ruszając z miejsca podróżować rowerem po krainie jezior.

Pakeliui namo aštuntokai užsuko  į Dubingių žirgyną. Pasistiprinę kibinais su sultiniu, mokiniai iš arti pamatė žirgus, kupranugarius, ožkas, avis, asilą ir kitus gyvūnus. Visus sužavėjo netikėtai pasirodęs katinas, kuris ilgai nepaleido lankytojų, prikaustęs jų dėmesį savo draugišku elgesiu.