Zanim polecę samolotem…

Pierwsza podróż lotnicza to zazwyczaj nie lada wyzwanie.  Myśl o niej spędza niejednemu dziecku sen z powiek. A przecież nie ma się czego bać. Tylko trzeba się do takiej podróży dobrze przygotować. Temu właśnie służą wycieczki po lotnisku. 22 kwietnia uczniowie specjalnej troski wraz z opiekunkami i mamusiami wybrali się na lotnisko w Wilnie. Po przybyciu na miejsce dowiedzieliśmy się, że na lotnisku obowiązują ścisłe zasady bezpieczeństwa. Każdy z nas przeszedł kontrolę osobistą w strefie kontroli bezpieczeństwa. Dzieci zobaczyły miejsce odprawy bagażowej, a pani przewodnik wyjaśniła, co można wnosić, a czego nie na pokład samolotu. Był też wyjazd autokarem na płytę lotniska i spotkanie z ratownikami lotniskowej Straży Pożarnej oraz zwiedzanie nowoczesnych wozów strażackich. Niewątpliwie największą atrakcją były lądujące i startujące samoloty. Wracaliśmy pełni miłych wrażeń i z uśmiechem od ucha do ucha.

DLA CIEBIE MAMO! DLA CIEBIE TATO!

Kto jest dla nas cenniejszy ponad naszych Rodziców? Nie ma takiego skarbu, który mógłby zastąpić Mamę i Tatę. Właśnie dla nich uczniowie specjalnej troski z opiekunkami przygotowali święto dla Mamy i Taty. Każde dziecko mogło wesoło spędzić czas wspólnie z rodzicami – a atrakcji nie brakowało: część artystyczna w wykonaniu dzieci, wspólne zabawy i konkursy w sali sportowej, słodki poczęstunek. W miłej atmosferze czas szybko minął. Cała impreza została uwieczniona na fotografiach – dzięki czemu wspaniała zabawa i niecodzienna atmosfera zostaną na długo w pamięci wszystkich jej uczestników.

Spotkaniom z okazji Święta Rodziców zawsze towarzyszą duże emocje. To właśnie Mamie oraz Tacie należą się największe podziękowania za życie, za troskę, za poświęcenie, za każdy dzień. Dziękujemy Rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu naszego święta i życzymy spełnienia wszystkich marzeń.

SPORT I REKREACJA

Można by pomyśleć, że kręgielnia to rozrywka jedynie dla dorosłych. Nic podobnego. Pobyt uczniów specjalnej troski udowadnia, że ten sport mogą uprawiać wszyscy i mieć przy tym niesamowitą frajdę. Takie spędzanie czasu służy wszechstronnemu rozwojowi osobowości dziecka w zakresie podnoszenia kompetencji społecznych, umiejętności integracji i współpracy oraz nabywaniu poszczególnych umiejętności poprzez uczestnictwo w grze, propagowaniu aktywnego wypoczynku. Obsługa kręgielni APOLLO dopasowała sprzęt do potrzeb dzieci – specjalne bramki zabezpieczające, lekkie kule. Dzięki temu mogliśmy świetnie i bezpiecznie się bawić. Wysiłek fizyczny podczas gry w kręgle nie zaszkodził nikomu. Wycieczka okazała się bardzo interesująca, do szkoły wróciliśmy z pozytywnymi emocjami.