Obchody 225. rocznicy Konstytucji 3 Maja

Aktualia Osiągnięcia

3 maja w rejonie wileńskim w Niemenczynie na stadionie  Gimnazjum im. K. Parczewskiego odbyły się Międzynarodowe biegi poświęcone  rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W biegach wzięli udział uczniowie kl. 5, 6, 8 , którzy wykazali się bardzo dobrymi wynikami.

W biegu sztafetowym  wśród  szkół podstawowych  (2 dziewczynki  po 500 m i  2 chłopcy po 1000 m)  I miejsce  wywalczyli nasi uczniowie kl. 8: Łada Leonowicz (8a), Justyna Sosnowska (8d), Karol Błażewicz (8b), Krzysztof  Błaszkiewicz ( 8c).

W biegu na dystansie 500 m dla chłopców i dziewczynek, którzy urodzili się w 2005 r. i młodsi  I miesce zdobył  uczeń kl. 4c, Łukasz Mikulewicz,  a II miejsce zajęła uczennica 5e klasy, Paulina Bałabanowa.

                                                   Nauczyciele wychowania fizycznego, Karolina Kitkowska i Stanisław Balukiewicz