Obchody 100-lecia odrodzenia państwowości Litwy

Aktualia

Przygotowania do obchodów 100-lecia Niepodległości Litwy trwało w naszym kraju przez cały rok. W programie znalazły się koncerty, uroczyste akademie, wystawy, spotkania oraz inne imprezy.

Uczniowie naszego progimnazjum również aktywnie przygotowywali się do tak zacnej uroczystości. Były organizowane projekty, zajęcia edukacyjne oraz wystawy prac plastycznych, nawiązujących do aspektu historycznego.

W przeddzień urodzin naszego państwa uczniowie klasy 8a (naucz. E.Stankevičienė, E.Gerulaitienė, A Rogielewicz), chór "Nastolatki"(naucz. A.Judycka) oraz zespół taneczny "Ziarenko" (naucz. B.Ustjanowska) zaprosili społeczność progimnazjum na uroczystą Akademię "100 słów dla Litwy". Podczas koncertu uczniowie zainscenizowali wydarzenia historyczne, zaprezentowali film (naucz. G.Basłyk), którego aktorami stali się uczniowie naszej szkoły, opowiadający, dlaczego warto być dumnym ze swej ojczyzny. Rozbrzmiewały melodyjne piosenki, wiersze liryczne, a tancerze unosili się w nastrojowym tańcu. Na sali panowała uroczysta i niezapomniana atmosfera.