Noc Roberta Burnsa

Aktualia Języka angielskiego

     31 stycznia  w naszej szkole brzmiały dźwięki szkockich kobz. Tego dnia również można było usłyszeć wersy angielskiej poezji w wykonaniu naszych uczniów. Konkurs recytatorski został połączony z wieczorkiem kulturowo-poznawczym Burns Night 2014, poświęconym kulturze i tradycjom szkockim. Podczas spotkania uczniowie nie tylko zapoznali się z życiorysem szkockiego barda Roberta Burnsa, ale również mieli okazję podziwiać wspaniałe krajobrazy Szkocji.
     Spotkanie uwieńczyła degustacja specjału szkockiej kuchni narodowej – haggis oraz wspólne odśpiewanie hymnu przyjaźni “Auld Lang Syne”.

Zwycięzcami konkursu wśród klas 7 zostali:

  I miejsce – Karolina Rusiecka 7c

 II miejsce – Ewelina Juckiewicz 7d

III miejsce – Patrycja Pietkiewicziutie 7c

Zwycięzcami konkursu wśród klas 8 zostali:

  I miejsce – Ewelina Wirko 8b

 II miejsce – Patryk Zdanowicz 8c

III miejsce – Ewelina Osipowicziutie 8b

Do stworzenia miłej atmosfery wieczorku przyczyniły się  nauczycielki języka angielskiego Irena Taczycka i Nadieżda Rusiecka.