Mokyklinis šaškių turnyras

Naujienos

Šaškės – vienas seniausių stalo žaidimų, kuris buvo žaidžiamas dar faraono Tečio valdymo laikais, t.y. 2374−2354 m. pr. m. e. Kadangi šio žaidimo taisyklės yra lengvos ir gerai įsimenamos, jį gali žaisti jau darželinukai.

Naujausios technologijos siūlo vaikams vis daugiau kompiuterinių žaidimų, bet joms nepavyksta išstumti šaškes. Ši pramoga patinka įvairaus amžiaus žmonėms, kadangi jos metu lavinamas pastabumas, loginis mąstymas, gebėjimas numatyti kelis žingsnius į priekį.

Šaškes mėgo žymūs žmonės, tarp kurių Frederikas Šopenas, Napoleonas Bonapartas, Čarlzas Darvinas, Levas Tolstojus, Žanas Žakas Ruso. Adomas Mickevičius šį žaidimą minėjo savo kūriniuose.

Visą sausio mėnesį mūsų progimnazijoje mokiniai iš 25 klasių žaidė šaškes. Būtent jos sugebėjo bent trumpam atitraukti mokinius nuo kompiuterinių žaidimų. Šio projekto tikslas buvo įgyti naudingų gyvenimo įgūdžių – mokytis valdyti situaciją, priimti iššūkius, spręsti iškilusius uždavinius, adaptuotis prie naujų sąlygų, atsakyti už savo veiksmus.

Šaškių turnyras vyko dviem etapais, jame sudalyvavo daugiau negu 600 mokinių. Finaliniai žaidimai buvo skirti Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti, ir juose dalyvavo geriausi iš geriausiųjų – 2 vaikinai ir 2 merginos. Mokiniai įveikė sunkumus, puikiai susidorojo su įtampa. Galima teigti, jog projektas buvoįgyvendintas 100 procentų!

Rezultatus galima pamatyti žemiau pateiktoje lentelėje.

KlasėBerniukaiMergaitės
5Kevin Videra (5B) Daniil Jasiukait (5E) Damian Banel (5F) Agnieszka Karpicz (5E) Alfreda Jurewicz (5E) Darija Petraškevič (5D)
6Aleksander Tużyk (6E) Szymon-Piotr Urbanowicz (6F) Oskar Grzybowski (6D)Maja Pakina (6D) Diana Dzidżkowska (6E) Aneta Joczyte (6F)
7Adam Žagun  (7F) Sylwester Woronowicz  (7D) Pawel Korolow  (7B)Justyna Bortkiewicz (7F) Milena Azgorodovaitė (7E) Malgosia Tylingo (7D)
8Medart Kotlovski (8E) Ričard Liachovič (8B) Karol Valentonovič (8A)Kamila Jurgelevič (8F) Kotryna Zelionkina (8E) Dominika Mackun (8D)

Vieta5 klasės6 klasės7 klasės8 klasės
IEDEE
IIFEFF
IIIBFDB
IVDCBD
VABCA
VICAAC
VII G  

Dėkojame visiems turnyro dalyviamsir sveikiname jo nugalėtojus!