Mikołajkowe spotkania poetyckie w Ambasadzie RP

Aktualia

      W piątek, 6 grudnia, uczniowie z klas 7 b,c,d oraz 6b  z nauczycielami języka polskiego Sabiną Naruniec i Stanisławem Stankiewiczem udali się na Mikołajkowe spotkanie z poetą Michałem Rusinkiem (byłym sekretarzem Wisławy Szymborskiej) i ilustratorką, siostrą Michała Rusinka, Joanną.Rusinek. Spotkanie odbyło się w  w Pałacu Paców – siedzibie Ambasady RP w Wilnie.  Udział w spotkaniu wziął  także ambasador Rzeczypospolitej Polskiej Jarosław Czubiński, który aktywnie uczestniczył w rozmowie z gośćmi i odpowiadał na liczne pytania młodych miłośników poezji. Wieczór poezji przebiegał przy zapalonej choince, w miłej poetyckiej atmosferze i nastrojowym charakterze wierszy Michała Rusinka.      Uczniowie mieli szansę  porozmawiać z poetą, który jest literaturoznawcą i pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Dowiedzieli się mnóstwo ciekawych rzeczy o dzieciństwie poety, o latach spędzonych w szkole i o pisaniu wierszy. 
Nasi uczniowie licznie wzięli udział w konkursie poetyckim „Wierszyki świąteczne“, zorganizowanym przez Szkolny Punkt Przedmiotów Ojczystych i Fundację Małego Księcia.
       Spośród 14 nagrodzonych ze szkół polskich na Wileńszczyźnie znaleźli się również  uczniowie naszego progimnazjum: Natalia Urbanowicz z 6b, Łukasz Bogdanowicz z 7d i Leszek Romanowski z 7c, którzy zdobyli nagrody w postaci zbiorów wierszy z dedykacją autora i ilustratorki.
Uwieńczeniem spotkania były wspólne zdjęcia z twórcami „Wierszyków domowych“ i „Wierszyków rodzinnych“ oraz soczek od Pana Ambasadora.