Międzynarodowe biegi z okazji rocznicy Konstytucji 3 maja

Aktualia

17 maja uczniowie naszego progimnazjum wzięli udział w tradycyjnym Międzynarodowym biegu z okazji rocznicy  Konstytucji 3 maja, który się odbył w Niemenczynie i wrócili z dużym dorobkiem pucharów i dyplomów.
Wśród dziewcząt w biegu na 1000 m. I miejsce zdobyła uczennica 7b klasy Olivija Maszało. Na dystansie 600 m. III na podium stanęła Agata Mackiewicz również uczennica klasy 7b, w najmłodszej kategorii wiekowej jako 3-ia dystans 600 m. pokonała Sabrina Biedulska uczennica klasy 5c.
Wśród chłopców II miejsce na dystansie 600 m. wywalczył Sylwester Biedulski, trzecim na 1000 m. był uczeń tej samej klasy Ryszard Błaszkiewicz.
Święto sportu przypadło również  na obchodzony tego dnia w Niemenczynie Dzień Łączności Wojska ze Społecznością, więc oprócz rywalizacji sportowej, młodzież miała doskonałą okazję poznania fachu wojskowego, obejrzenia parady żołnierzy i pokazu broni wojskowej, techniki pancernej oraz skosztowania tradycyjnej wojskowej kaszy.