Matematikos ir informacinių technologijų dienos

Matematikos ir informatikos

Kovo 16 – 20 dienomis mūsų progimnazijos mokiniai buvo skatinami pažinti "mokslų karalienę" dalyvaujant įvairiuose konkursuose, olimpiadose, varžytuvėse, projektuose,  integruotose bei netradicinėse pamokose.

 Daugiausiai dėmesio sulaukė "saldi" šventė, skirta raidei π. Šeštokai, supažindinę žiūrovus su šios išskirtinės dienos istorija, padainavę apie tiksliuosius mokslus ragino pamėgti matematiką net tuos, kurie iki šiol baidosi skaičių ir teoremų. Visi mokytojai buvo pakviesti smaližiauti prie stalo,  nukrauto įspūdingais gardėsiais, puoštais raide π.

Penktokėliai dalyvaudami netradicinėje pamokoje "Matematika senovės Kinijoje" vos atpažino savo šaunią mokytoją, kuri buvo apsirengusi  kinų tradiciniais drabužiais, ir pamoką pradėjo mokydama skaičiuoti šia sudėtinga mūsų mokinukams kalba.

Nuvykę į maisto prekių parduotuvę "Rimi" 5a ir 5d klasių mokiniai mokėsi planuoti šeimos išlaidas. Šios netradicinės pamokos metu penktokai puikiai sugebėjo pritaikyti savo matematikos žinias praktiškai.

Septintokai sukūrė informacinių technologijų ir matematikos integruotą projektą "Statistiniai tyrimai", o paskui savo darbą pristatė  bendraamžiams.

Aštuntokai pamokoje "Matematika senovės Indijoje" įdėmiai klausėsi kviestinės viešnios  iš aikido aikikai "Sūkurys" asociacijos, ponios Irinos Kušelevič. Mokiniai buvo sužavėti, kaip meistriškai lektorė integravo Indijos istoriją, tradicinę šios šalies muziką bei šokį su matematika.

Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto studentė Aneta Lapcun kvietė aštuntokus dalyvauti Loginio mąstymo maratone. Mokinių komandos varžėsi žaisdami šachmatus, spręsdami loginius uždavinius.

Darbinga nuotaika vyravo konkursų "Skaičiavimo misteris" ir "Kengūra" metu. Mokiniai pasižymėjo geromis matematikos ir informacinių technologijų žiniomis.

Konkursai "Info-žinovai", "Matematika ir menas", "Kaip tapti milijonieriumi?"  vyko Vilniaus Jono Pauliaus II gimnazijoje. Didžiuojamės mūsų mokinių pasiektais rezultatais. Mateušo Ochrymuk (8b), Alberto Barkovskio (8d) Tomo Starkievič (8c), Dominiko Kulikovskio (8a) komanda konkurse "Info – žinovai" užėmė garbingą III vietą.

8 c dalyviaiPatricija Petkevičiūtė, Karolina Rusecka, Oskar Sevruk, Patryk Stankovski, Bogdan Vasilevskij konkurse "Matematika ir menas" iškovojo III vietą.

Konkurse "Kaip tapti milijonieriumi?"  darni mūsų progimnazijos aštuntokų komanda – Justina Andruškevič, Patryk Stankovski, Karolina Rusecka, Edvin Suchodolski, Sebastian Termen ir Patricija Petkevičiūtė – taipogi džiaugėsi III vieta.

Virtualaus edukacinio konkurso "Olympis 2015" nugalėtojai:

I vieta –   Marcin Kurdeko (5a),

            Adam Jasinski (7c),

                   Edvin Suchodolskij (8d);

          II vieta – Ričardas Samusionek (6c);

      III vieta – Konrad Jarmolkovič (5a).

Sveikiname nugalėtojus ir jų mokytojus!