Margučių raštai

Naujienos

Margindami kiaušinius ne kartą susimąstėme apie šią seną lietuvių tradiciją, margučių simboliką. Kovo 15 dieną 7e klasės mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Margučių raštai: tradicinis marginimas vašku”,kurią vedė Jonavos kultūros centro Krašto muziejaus darbuotoja Rasa Kulytė-Libienė. Edukatorė įdomiai papasakojo apie įvairias Velykų tradicijas, parodė pateiktį bei keletą filmukų. Išgirdome nemažai naujų faktų, o smagiausia buvo išbandyti margučių marginimą vašku ir skutinėjimą.

Manau, kad po šio užsiėmimo daugelis iš mūsų pritaikė naujas žinias, puošdamas šiemet Velykų stalą.

Daniel Žebialovič 7e

Prieš prasidedant Velykų atostogoms, 5b klasės mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime, kurio metu susipažino su lietuvių Velykų tradicijomis. Edukatorė ne tik pasakojo, bet ir rodė pateiktis, filmukus, iš kurių sužinojome daug naujų dalykų. Ar žinojote, kad:

• Gavėnios laikotarpiu lietuviai nevalgė mėsos, pieno produktų bei kiaušinių?
  • per Velykas namus lietuviai puošdavo šiaudų dekoracijomis?
  • žmonės tikėjo, jog sergantis žmogus, suvalgęs margutį, pasveiks?
  • senovėje per Velykas buvo valgomas vienas margutis padalintas į tiek dalių, kiek žmonių susirinko prie stalo?

Užsiėmimas visiems labai patiko, bet dauguma norėtų pamatyti šias tradicijas gyvai ir jose dalyvauti.

Kšyštof Rusecki 5b