Maironio baladei – 100 metų!

Naujienos

Šiais metais   minime įžymaus  XX a. pr. poeto  Maironio baladės “Jūratė ir Kastytis” sukūrimo  100 – metį ! Šio gražaus jubiliejaus  proga  7c, 7f, 8c klasių mokiniai dalyvavo kūrybiniame  projekte ir kūrė   baladės koliažus. Koliažas – tai priklijavimas, prilipdymas, iškili kompozicija iš įvairių medžiagų (pvz., popieriaus, spausdinių, fotografijų, smėlio, daiktų), priklijuotų prie popieriaus ar audeklo, dažnai kombinuotų  su piešiniais ir tapyba. Taigi mokiniai pirmąkart  pabandė atlikti darbą, kuriame susilieja  įvairių meno atmainų, stilių, elementų mišinys.

Maironio baladė „Jūratė ir Kastytis“ populiari  ir skaitoma vaikų ir paauglių, ir suaugusiųjų. Populiari ši legenda ir Lenkijoje. Helio nerijoje prie Baltijos jūros 1928 m. įkurtas Jurata pavadintas kurortas, čia  stovi  ir skulptoriaus Stanisławo Szwechowicziaus 2006 m. sukurtas paminklas deivei Juratai. Lenkijos miestuose Varšuvoje, Gdanske yra Juratos gatvės. Tad šios legendos populiarumas lietuvių ir kitų tautų, visų pirma lenkų, taip pat ir rusų, čekų literatūroje ir kultūroje neblėsta iki šių dienų. Mokiniai skaitydami šį, pagal legendą sukurtą kūrinį, žavisi meniška kalba, Jūratės ir Kastyčio meile bei patys bando kurti ir atskleisti savo asmenybę ir vaizduotę.

Lietuvių kalbos mokytoja Neringa Januševičienė