Lietuvių kalbos savaitė pradinėse klasėse

Lietuvių kalbos

Paskutinę savaitę prieš atostogas pradinukams vyko tradicinė lietuvių kalbos savaitė. 1a ir 1b klasių mokiniams mokytoja R. Denkovska organizavo temines pamokas apie spalvas. Gilindamiesi į spalvų pasaulį, vaikai mokėsi jų pavadinimų, trumpam tapo spalvų sekliais, maišė spalvas, išgaudami naujus atspalvius, ieškojo mėgstamiausios spalvos.

2a, 2b ir 2c klasių mokiniai dalyvavo netradicinėse pamokose – klausėsi, skaitė, sekė, nagrinėjo, iliustravo bei vaidino lietuvių liaudies pasaką „Dangus griūva“. Mokiniams ypač patiko vaidinimas – jie lengvai tapo pasakos veikėjais, mėgdžiojo žvėrių eiseną, balsus, o pamokų metu kilusias mintis pavertė iliustracijomis, kurios buvo iškabintos mokyklos koridoriuje.

2a ir 2c klasių mokiniai dalyvavo teminėse pamokose „Eisim miškan toliau, rasim medžių daugiau“. Pamokas vedė mokytojos Č. Bražinskienė ir R. Denkovska. Dirbdami komandomis, mokiniai minė mįsles, spėliojo žodžius, sprendė galvosūkius, taip gilindami savo lietuvių kalbos žinias, plėsdami akiratį.

Visą savaitę 3a, 3b ir 3c klasės mokiniai dalyvavo integruotame projekte „Jūratė ir Kastytis“. Per   pasaulio pažinimo pamokas klasių vadovės T. Moisevič, J. Stankevič ir J. Kordecka supažindino mokinius su gintaro atsiradimo istorija. Muzikos pamokos metu mokytoja A. Judicka kvietė vaikus klausytis gražios M. K. Čiurlionio simfonijos „Jūra“. Lietuvių kalbos pamokose mokytojos Č. Bražinskienė ir E. Stankevičienė pakvietė trečiokus į gintarinių papuošalų parodą, parodė animacinį filmuką „Gintarinė pilis“. Mokiniai klausėsi Maironio poemos ištraukų, skaitė sakmę „Jūratė ir Kastytis“, atliko įdomias užduotis, susijusias su projekto tema. Pamokų ciklas, skirtas projektui, buvo užbaigtas smagia viktorina, kurioje trečiokai dalyvavo ypač aktyviai ir pasižymėjo geromis žiniomis apie gintarą. Projektui pasibaigus mokiniai surengė piešinių jūros tema parodą.

4a klasės mokiniai dalyvavo teminėje pamokoje „Mįslių ir minklių konkursas“. Komandos turėjo atlikti daug smagių užduočių – užminti kuo daugiau mįslių, parinkti duotoms mįslėms iliustracijas, įminti minkles. Pamoką paįvairino mokinių nupiešti mįslių įminimai.

4b klasės mokiniai buvo pakviesti į teminę pamokėlę „Pažink Lietuvą“. Padalinti į grupes ir žaisdami žaidimą „Pažink Lietuvą“,  ketvirtokai pasižymėjo giliomis žiniomis apie savo tėvynę, sužinojo daug naujo, praplėtė akiratį. Geriausi buvo apdovanoti aukščiausiu įvertinimu.

 

Penktadienį pradinių klasių mokinius pradžiugino svečiai – Užgavėnių persirengėliai. 7c klasės mokiniai, vadovaujami mokytojų E. Stankevičienės ir E. Gerulaitienės,  supažindino vaikus su pagrindinėmis Užgavėnių tradicijomis. Čigonės būrė iš delno, velniai linksmino, susikovė Lašininis su Kanapiniu.

Mokiniai dėkojo septintokams už gražų koncertą.