Lietuvių kalbos konkursas „Lietuviškai rašyti moku“

Konkursai Naujienos

„Gramatikai paklūsta net karaliai“ – teigė garsus prancūzų rašytojas, dramaturgas Moljeras. O kaipgi 7-8 klasių mokiniams sekasi paklusti gramatikai, ar jie raštingi?

Išbandyti savo jėgas kovo 21 dieną į mūsų Jono Pauliaus II progimnaziją susirinko iš 16 mokyklų 34 moksleiviai dalyvauti Vilniaus miesto bendrojo ugdymo mokyklų tautinės mažumos mokomąja kalba 7-8 klasių mokinių lietuvių kalbos (diktanto) konkurse „Lietuviškai rašyti moku“.

Dalyviai išklausę gražius pasveikinimo žodžius, pažiūrėję aštuntokių poetinę-meninę kompoziciją „Kas gi aš be tavęs“ (ruošė mokytoja Neringa Januševičienė), rinkosi rašyti diktantą, kuris šiais metais buvo skirtas Vaižganto metams.

Mokytojai, rengę ir palydėję mokinius į konkursą, buvo pakviesti išklausyti mūsų lietuvių kalbos mokytojos Aušros Šilanskienės pranešimo „Donelaitis: skaitymo ir teksto supratimo strategijos“. Taip pat nekantriai visi laukė pokalbio su garbinga renginio viešnia ŠMSM Bendrojo ugdymo departamento Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vyr. specialiste Elona Bagdanavičiene apie lietuvių kalbos ir literatūros aktualijas mokykloje bei susitikimo su mūsų progimnazijos direktore Janina Vysocka. Vėliau mokytojai ir mokiniai, parašę diktantą, rinkosi į aktų salę, kur jų laukė susitikimas su „Vyturio“ leidyklos atstove Austėja Šavelyte ir skaitovo Raimundo Lukšo programa „Mažasis princas“.

Pasibaigus susitikimui su „Mažuoju princu“, priartėjo svarbiausias diktanto konkurso momentas – rezultatų paskelbimas. Pirmiausia mūsų progimnazija apdovanojo visus dalyvius ir juos rengusius mokytojus, komisijos narius konkurso rėmėjo – labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ knygomis, o raštingumo konkurso (diktanto) nugalėtojus paskelbė komisijos pirmininkė :

I vieta – Gabriela Denkoska (Vilniaus Jono Pauliaus II progimnazija, mokytoja Jelena Steiblienė)

II vieta – Mišelė Melnikaitė (Vilniaus Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazija, mokytoja Irina Baltakienė)

Andrej Storožev (Vilniaus „Santaros“ gimnazija, mokytoja Vilija Kozyrevienė)

III vieta – Jekaterina Porchun (Vilniaus Sofijos Kovalevskajos progimnazija, mokytoja Vilma Mikalajūnienė)

Sonja Červiakova (Vilniaus Levo Korsavino mokykla, mokytoja Gražina Laurutėnienė)

Dmitrij Gavrilov (Vilniaus „Santaros“ gimnazija, mokytoja Rita Vaitkaitytė)

Visi nugalėtojai buvo apdovanoti konkurso koordinatoriaus Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento Bendrojo ugdymo skyriaus ir konkurso organizatorės, mūsų Jono Pauliaus II progimnazijos, atminimo dovanėlėmis.

Konkursas pasibaigė, nugalėtojai paskelbti, tačiau dar ilgai ir mokiniai, ir mokytojai prisimins gražiausias konkurso akimirkas, jaudulį ir didžiulį džiaugsmą, kuris aplanko ne tik nugalėtojus, bet ir kiekvieną dalyvį, supratusį, kad konkursas yra ne tik sugebėjimų išbandymas, bet ir didžiulė patirtis, įkvepianti tobulėti, nes kalba, raštas yra vertybės, dėl kurių verta stengtis.

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Neringa Januševičienė