Lenkų kalbos savaitė – 2015

Netradicinis ugdymas

Balandžio 13 – 17 dienomis vyko Lenkų kalbos savaitė. Šis laikotarpis buvo kupinas įdomių renginių, skirtų gimtajai kalbai. Dalyvaudami integruotose pamokose, konkursuose, olimpiadose, susitikime su poetais, mokiniai pasižymėjo puikiomis lenkų kalbos ir literatūros žiniomis.

Balandžio 13 dieną vyko 8 klasių olimpiada. Geriausiais pasiekimais džiaugėsi šie mokiniai:

    I vieta –  Justina Andruškevič (8a)

       II vieta – Agnieška Vojcechovič (8c)

III vieta – Karolina Rusecka (8c)

                Evelina Juckelevič (8d)

Balandžio 14 diena buvo skirta lenkų filmų peržiūrai. Vyresnių klasių mokiniai galėjo įvertinti juostą "Ida", kuri buvo apdovanota Oscaru. Penktokai ir šeštokai buvo sužavėti neįprastu filmu su animacijos elementais "Žmogus, kuris tapo šventuoju".

Balandžio 15 dieną aštuntokai apsilankė pradinėse klasėse ir pravedė lenkų kalbos pamokas "Skaitau mažiems draugams". Mokiniai raiškiai ir taisyklingai skaitė tekstus mažiukams, o paskui kartu atlikinėjo teksto suvokimo užduotis. Darbas buvo paįvairintas judriais žaidimais. Pradinukai su pagarba žiūrėjo į savo "naujus mokytojus", nuoširdžiai dirbo per pamokas.

Balandžio 16 dieną į mokyklą atvyko "Vilniaus avangardos" jaunieji poetai – Dariuš Kaplevski ir Mažena Mackojc. Svečiai supažindino 5 – 8 klasių mokinius su savo kūryba, žadino norą kurti patiems.

Progimnazijos koridoriuose vyko mokinių kūrybinių darbų parodos: "Kaligrafijos menas", "Literatūrinių personažų muziejus", "Mokyklos globėjas –  Šv. Jonas Paulius II".

Lenkų kalbos savaitę vainikavo Respublikinė lenkų kalbos miniolimpiada. Į progimnaziją atvyko 32 mokiniai iš 21 mokyklos. Didžiuojamės, kad mūsų mokinė Justina Andruškevič (8a) buvo apdovanota garbės raštu.

Olimpiados dalyviai, laukdami rezultatų, turėjo galimybę dalyvauti užklasinėje veikloje. Svečiai susipažino su decoupage menu (mokyt. E. Danilova), kūrė "šedevrus iš karoliukų" (mokyt. I. Mikonis), dailės užsiėmimuose "Nuo brūkšnio iki paveikslo" (mokyt. A. Morozova) žaisdami spalvomis tapė gražius piešinius. Norintys judriau praleisti laiką mokėsi šokių žingsnelių (mokyt. B. Ustianovska).

Progimnazijos chorai "Nastolatki" ir "Olalajki", vadovaujami A. Judickos, pakvietė visus dalyvius, jų lydinčius mokytojus, garbingus komisijos narius bei svečius į įspūdingą koncertą.

Dėkojame visiems, prisidėjusiems organizuojant Respublikinę lenkų kalbos miniolimpiadą.