Lekcja integrowana „Valentine‘s day with micro:bit“

Naujienos

Chyba każdy człowiek żyjący w XXI wieku zgodzi się z poglądem, że technologie informatyczne są niezwykle pomocne w kształtowaniu zdolności, twórczości, inicjatywy uczniów oraz pewności siebie.

Z okazji Dnia Św. Walentego uczniowie klasy 7e progimnazjum uczestniczyli w lekcji integrowanej języka angielskiego oraz technologii informatycznych „Valentine‘s day with microbit“, którą przeprowadziły nauczycielki Jolanta Griškevičė i Galina Borsak. Uczniowie uczyli się programowania za pomocą płytek rozwojowych micro:bit. Po wybraniu cytatu w języku angielskim siódmoklasiści tworzyli oraz programowali utwór.

Płytki rozwojowe micro:bit nasze progimnazjum otrzymało w ramach projektu „Kompiuteriukų ralis 2020“. Uczniowie niezmiernie się cieszą z możliwości, którą dają dane płytki.

Nauczycielki technologii informatycznych Jolanta Griškevičė i Galina Borsak