Lecą kartki z życzeniami…

Aktualia

Niebo – Ziemi, Niebu – Ziemia
Wszyscy wszystkim ślą życzenia

Składanie życzeń – to nieodłączny element świąt Bożego Narodzenia. Do niedawna był tradycyjny zwyczaj wysyłania kartek świątecznych. Niestety, w dobie telefonów komórkowych został on zastąpiony przez SMS-y. A przecież wysłanie kartki świątecznej jest zgodne z duchem świąt, które mają łączyć ludzi. Uczniowie klasy 3b mieli okazję kultywować tę piękną tradycję, biorąc udział w republikańskim projekcie „Złóżmy sobie życzenia“ („Pasveikinkim vieni kitus“). W tym projekcie co roku biorą udział szkoły z całej Litwy. Naszym partnerem była Szkoła Początkowa w Jonawie. Na lekcjach plastyki pod czujnym okiem pani Ireny Więckiewicz uczniowie stworzyli piękne kartki świąteczne. Następnie na lekcji języka angielskiego poznali krótką historię kartek świątecznych, a także z pomocą pań Małgorzaty Wasilewskiej i Nadieżdy Rusieckiej napisali na swoich kartkach życzenia w języku angielskim. Najładniejsze kartki zostały wysłane do znanych współcześnie osobowości, między innymi do królowej angielskiej Elżbiety II oraz innych członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Pozostałe kartki powędrowały do Jonawy. Tuż przed feriami otrzymaliśmy kartki od uczniów z partnerskiej szkoły. Projekt był świetnym przykładem autentyczności w nauczaniu, która motywuje uczniów do nauki języków obcych, ale również pomaga rozwijać kompetencje społeczne.