Konkurs twórczy „Witaj, jak się masz?”

Aktualia

22 listopada w wileńskim progimnazjum Sofii Kowalewskiej odbył się konkurs twórczy z języka litewskiego dla uczniów klas 5-6 szkół mniejszości narodowych miasta Wilna „Witaj, jak się masz?”, oparty na twórczości przyrodnika, fotografa, kierownika rozgłośni radiowej, ekologa – Selemona Paltanavičiusa.
W tym konkursie już drugi rok z rzędu uczestniczyły nasze uczennice z 6f klasy Ewelina Winogrodska i Aneta Zenowicz, które wspólnie z nauczycielką języka litewskiego przygotowały inscenizację do utworu S. Paltanavičiusa „Leopardas Leonardas”. Ten radosny występ spodobał się nie tylko widzom, ale także i komisji – uczestniczki zdobyły III miejsce i otrzymały dyplomy oraz pamiątkowe prezenty.
Pod koniec spotkania pisarz Selemonas Paltanavičius opowiadał o swojej twórczości, gratulował uczniom wspaniałych występów, wręczył pamiątkowe prezenty dla wszystkich nauczycieli, którzy przygotowali uczniów do konkursu.
Każdy konkurs twórczy jest interesujący i cenny, ponieważ zachęca do czytania literatury pięknej, daje możliwość wyrażania siebie, zachęca do promowania artystycznego słowa, tworzenia i poznawania.

                               

                         Nauczycielka jęz. litewskiego Neringa Januševičienė